• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Ankara’da yoğun kar yağışı başladı

Ankaranın birçok ilçesinde gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı başladı.
Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 00.00 itibarıyla Ankarada yoğun kar yağışı başladı. Ekiplerimiz görevinin başında, aralıksız çalışıyor dedi. Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesinin kar takip uygulamasından karla mücadele çalışmalarının canlı olarak izlenebileceğini hatırlattı.

EKİPLER SEFERBER OLDU
Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler ise Dikmen Caddesinde vakadan dönen 112 Acil Servis ekibinin yollarını açtı. O esnada bir vatandaş ise karısının hamile olduğunu iddia ederek yardım istedi. Ekiplerin ise zamanla yarışı başladı ve Çankaya Belediyesine bağlı olan Keklikpınarı Mahallesi 889uncu Sokağın yollarını temizleyerek vatandaşa yardımcı oldu.
İÇ ANADOLU İÇİN KAR UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İç Anadoluda bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahminini paylaştı. Yağışların, Ankaranın güney ve doğusu ile Konya, Karaman, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Sivas çevreleri, Kayserinin doğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun olması bekleniyor.

YAĞIŞLAR ANKARANIN GÜNEY VE DOĞUSUNDA YOĞUN OLACAK
Hava sıcaklığının -2 dereceye kadar ineceği Ankarada, aralıklı karla karışık yağmur, zamanla kar yağışı bekleniyor. Yağışların güney ve doğu çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: