• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Kameramanı kör eden trafik magandalarına 6 yıla kadar hapis istemi

Kaza, geçen 28 Ocak Cuma günü öğle saatlerinde Üniversite Mahallesi Mandıra Sokakta meydana geldi. Avcılar Belediyesinde görevli kameraman Ercan Yüksel, fotoğrafçı Hasan Canberk Savaşeri ile birlikte Mevlut Çalışkan yönetimindeki hafif ticari araçla yola çıkarak görevlilerin kar ve temizlik çalışmalarını görüntülemek istedi. Çalışkan, önündeki aracın yavaşlaması üzerine fren yaptı.
Bu sırada Arslan Erdemin yönetimindeki kamyoneti durduramayarak belediye aracına arkadan çarptı. Kaza ardından sürücü Arslan Erdemin yanı sıra yanında bulunan iki oğlu; Servet ile Deniz Erdem, belediye şoförü, kameraman ve fotoğrafçı ile tartışmaya ardından saldırmaya başladı. Bölgedeki bir işyerinin güvenlik kamerası ile saniye saniye kaydedilen olayda 3 kişi kameraman Ercan Yükseli aralarına alarak yumrukladı.

Gözünden darbe alarak yaralanan Yüksel, çağrılan ambulansla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılırken, ilk tespitte geçen yıl nakledilen gözde yüzde 90 oranında görme kaybı oluştuğu bir dizi ameliyat yapılacağı ifade edildi.

Şikayet üzerine gözaltına alınan baba ve iki oğlu, adliyeye sevk edildi.  Baba Arslan Erdem, adli kontrolle serbest bırakılırken, iki oğlu; Servet ile Deniz Erdem tutuklandı. Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şu ifadelere yer verildi:
Şüphelilerden Servet Erdem ile Deniz Erdemin yumrukla Ercan Yükselin gözüne birçok kez vurmaları sonucu müşteki şüpheli Ercan Yükselin hayati tehlike geçirmeyecek, basit tıbbi müdahale ile iyileşmeyecek derecede yaralanmasına sebebiyet verdikleri, diğer müşteki şüphelilerin de kavgaya dahil olarak Mevlüt Çalışkan ve Hasan Canberk Savaşeri ve diğer müşteki şüpheliler Deniz Erdem ve Servet Erdem ve mağdur şüpheli Arslan Erdemin yumruk ve tekme ile birbirlerini darp etmeleri sonucu Mevlüt Çalışkan, Hasan Canberk Savaşeri, Arslan Erdem, Deniz Erdem ve Servet Erdemin hayati tehlike geçirmeyecek ve basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek derecede yaralanmalarına sebebiyet verdikleri.

BABA VE İKİ OĞLU İÇİN İSTENEN CEZALAR
Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan Asliye Ceza Mahkemesi tarafından önümüzdeki günlerde görülmeye başlanacak dava ile ilgili tutuksuz yargılanacak baba ve tutuklu iki oğlu için iddianame hazırlandı. İddianamede, kaza sırasında kamyoneti kullanan ve kavgaya karışan baba Arslan Erdeme Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar, iki oğlu Deniz Erdem ve Servet Erdeme, Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama ve Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle sağlığının bozulmasına neden olacak şekilde kasten yaralama suçlarından 2şer yıldan 6şar yıla kadar hapis cezası istendi.
Aynı iddianamede, saldırıya uğrayan ve kendilerini savunmak için üç kişiye karşı koyan kameraman Yüksel, fotoğrafçı Mevlüt Çalışkan ve şoför Hasan Canberk için de Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle kasten yaralama suçundan 6 aydan 1.5 yıla kadar hapis cezası istendi.

OLAYDAN SONRA İKİNCİ KEZ BABA OLDU
Kameraman Ercan Yüksel, kaldırıldığı hastanede nâkili gözünden ameliyat olduğunu, önümüzdeki aylarda bir dizi ameliyat daha geçireceğini belirtirken, bu olaydan 1 hafta sonra ikinci kez baba olduğu öğrenildi. DHA

 
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: