• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Zelensky, ABD Kongresi’nden uçak istedi

ABD Kongresinde, Rusyanın 24 Şubat’ta başlayan saldırısının ardından Ukraynaya 10 milyar dolarlık acil askeri ve insani yardım için her iki partiden de güçlü destek var.
Zelensky defalarca Batıdan Ukrayna üzerinde uçuşa yasak bölge uygulamasını istedi; ancak ABD ve NATO müttefikleri Moskova ile doğrudan karşı karşıya gelme telaşıyla bu çağrıları reddetti.
ÇARESİZ YALVARIŞTA BULUNDU
Schumer, bunun yerine ABDnin Zelenskyye askeri yardım sözü verdiğini ve Ukrayna liderinin video görüşmesi sırasında Avrupa ülkelerine Ukraynaya Rus yapımı uçaklar sağlamaları için çaresiz bir yalvarışta bulunduğunu söyledi.
Schumer yaptığı açıklamada, Bu uçaklara çok ihtiyaç var ve yönetimin bu uçakların transferini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım dedi.
Zelensky ile görüşmeye 280den fazla Senato ve Temsilciler Meclisi üyesi katıldı.
BU YARDIMI HIZLA ALACAĞIZ
Reutersta yer alan habere göre, Cumhuriyetçi senatörler Marco Rubio ve Lindsey Graham da dahil olmak üzere birçok Cumhuriyetçi Kongre üyesi, görüşme sırasında ve sonrasında Twitter’da Zelenskyye destek mesajları paylaştı.
Görüşme hakkında bilgi veren bir kaynağa göre, Schumer, Zelenskyye, Cumhuriyetçi Senato Azınlık Lideri Mitch McConnellin Başkan Joe Biden yönetiminin Ukrayna için talep ettiği tüm yardımı sağlamak için Schumer ve diğer Kongre üyeleriyle birlikte çalıştığını söyledi.
Kaynağa göre Schumer, Birlikte Ukrayna halkına ekonomik, insani ve güvenlik yardımı olarak 10 milyar doları aşan bu yardımı hızla alacağız dedi.
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: