• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Akşener, canlı yayında İmamoğlu’nun ricasını açıkladı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, FOX TV canlı yayındaki Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.
Akşenerin açıklamalarından önemli başlıklar:
*Bir deney yapacağım demiştiniz, ne gördünüz? Her şeyin çok sulandırılmaya çalışıldığını gördüm. Arkadaşlarımızdan içerikten çok zarfın üzerinden bir neşe çıkarmaya çalışıldığını gördük.
*Biz sabah erken geldik, yolda herhangi bir kapalı alan yoktu. Sayın İmamoğlu ile görüştüm.
* Kendisinin AKOMda çalışmalara devam ettiğini söyledi ve İstanbullulardan bir ricası oldu.
İmamoğlu, İstanbul halkının dışarı çıkmamasını rica etti.
RUSYA- UKRAYNA SAVAŞI
*Keşke Antalyadaki görüşmeden bir sonuç çıksaydı, çok mutlu olurduk. Yan yana gelinmesini sıfır noktasında değerlendirmiyorum, güzel adımlar.
* Ama sonuç çıkmasını umut ederdim. Neoliberalizm denilen kapitalizmin yeni bir yöne everildiği süreçte otoriter rejimlere Batı dünyası gözlerini kapattı ve oraları ucuz birer üretim üssü gördü. Tüm otoriter rejimlere kol kanat gerdi ve gözlerini kapattı.
*Ucuz iş gücü ve üretime odaklandı. Böyle olunca otoriter yönetimler yayılmaya başladı ve gelinen noktada Ukraynanı işgale kalkışan bir Putin ortaya çıktı.
* Zelenskiy açık bir şekilde Ben seçilirsem NATOya gireceğim demiş ve vatandaş yüzde 70 oy vermiş.
* Putin diyor ki hayır sen bunu yapamazsın, ben seni işgal ederim. Sen daha önce de Kırımı işgal ettin.
*Böyle bir çerçevede bizim bunu anlamamız mümkün değil. Batı dünyası ise dediğimiz çerçeveden baktığı için bu olayda sınıfta kaldı.
ERDOĞANIN NE RUSYADAN NE UKRAYNADAN VAZGEÇEMEYİZ AÇIKLAMASINA CEVAP
* Vazgeçmemek başka bir şey, Ukraynaya yönelik haksız bir işgal var biz ne yapabildik? Bu asimetrik ilişkide hiçbir şey yapamadık. Tavşan kaç tazı tut böyle bir anlayış olamaz. Tavrımızı koyabilmeliyiz.
ZEYTİN AĞAÇLARI
*Ukrayna Rusya savaşında Rusyaya ne kadar bağımlı olduğumuz ortaya çıktı. Ayçiçek yetiştirebilirsiniz.
*Ama çiftçi bunu pahalıya satıyor diyerek dışardan almaya başladınız. Gelecek nokta bu. Covidle ders alırlar sandık. Önerilerde bulunduk. Yapmadılar.
*Eylem planları hazırladık. Bunun üzerine siz 300-500 yıllık araçları sökeceksiniz maden için sonra da yerine dikeceksiniz. Birisinin böyle bir şey olabileceğini söylemesi insanlara hakarettir.
*Erdoğan her şeyi biliyorum dediği için Tarım Bakanı gitti. Yeni bakan umarım gözlerin kapatıldığı her şeyi yeniden düzeltir ve çiftçiye destek olur.
ÇOCUK BEZİNDE KDV TARTIŞMASI
*Çocuk bezinde KDV sıfırlansın dedik. AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Türkiyenin geldiği noktada vatandaş unutulup gidiyor. Yoksul kadınlarla görüşüyorum, tablo çok üzücü.
ERDOĞAN ÖZÜR DİLEMELİ
*Erdoğan çıkıp milletim özür dilerim elimi soktum bu işe olmadı demeli. MB ve ekonominin başına hesap verebilir insanlar getirmeli ve hiçbir şeye karışmıyorum demeli. Göreceksiniz her şey düzelir. Arkadaşımız bay uzman.
*En son doktorlar işte. Erdoğan düzenli olarak düşman ilan eder. 2002de doktorların hiçbir işe yaramadığını iğnelerini hemşerilere yaptırdığını söylemişti.
*Daha düşük alan doktorlarla diğerlerini karşı karşıya getiriyor. Giderlerse gitsinler diyen bir Cumhurbaşkanı var. İnanamadım. Bu bilinçli yapılan bir iş.
AHMET HAKANIN TANSU ÇİLLER YAZISINA YANIT
Ahmet Hakanın bugünkü yazısını canlı yayında Akşenere gösteren İsmail Küçükkaya, Hakanın Tansu Çiller deyince neden benim aklıma Akşener geldi dediğini aktardı
Bunun üzerine Akşener, Ahmet Hakan yanılıyor, 21 yılın sonunda Tansu Çiller deyince benim aklıma Tayyip Erdoğan geliyor dedi.
KILIÇDAROĞLUNUN DİYARBAKIR ZİYARETİ
*Çok güzel bir şey. Türkiyenin her şehri kıymetli ve orada yaşayan her vatandaş değerli. Etnik, dini aidiyetlerinin muhafaza etmek kaydıyla o kimlik her şeyin üstünde. Biz böyle bakıyoruz.
*Çok güzel karşılanmış, ne güzel. Gittiğim evlerde de bazıları Kürt bazıları Türk Vatandaşın ayağına gidilmesi önemli. Varlık fonu 1.6 milyar dolarlık anlaşma yaptı. Hazineye devredilecek bir şirket kredileri ödeyemediği için.
*Telekom şirketini 2026 yılında hazineye devredilmesi gereken bir şirket. Türkiyenin nasıl yönetilmesi gerektiğini gösterir bir durumdur.
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: