• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Lavrov’un üvey kızının İngiltere’de lüks yaşamı ortaya çıktı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrovun üvey kızı olarak bilinen 26 yaşındaki Polina Kovalevanın lüks yaşantısı ifşa oldu Lavrovun 2000lerden beri birlikte olduğu ama hiç evlenmediği Svetlana Polyakovanın kızının verilerini ve lüks yaşantısını Rus muhalif Alexei Navalnynin oluşturduğu yolsuzlukla mücadele grubu FBK ifşa etti.
İngiliz The Times gazetesinde yayınlanan haberde 26 yaşındaki Kovalevanın Londranın lüks muhitlerinden Kensingtonda yaklaşık 5 milyon dolar değerindeki bir dairede yaşadığı ve lüks içinde olduğu belirtildi.
Kovalevaya da yaptırım uygulanması gerektiğini söyleyen aktivistler genç kadının Lavrovun bütün uluslararası seyahatlerine katıldığını ve en az 60 kez resmi uçakla seyahat ettiğini duyurdu.
21 YAŞINDA 5 MİLYON DOLARLIK EV ALDI
Kovalevanın Bristolda özel bir lisede eğitim gördükten sonra Loughborough Üniversitesinde ekonomi ve siyaset bilimi eğitimi aldığı kaydedilirken, daha sonra Imperial College London da ekonomi üzerine yüksek lisans yaptığı da açıklandı. Rus enerji şirketi Gazpromda ve daha sonra maden şirketi Glencoreda çalışan Kovalevanın Londradaki lüks daireyi almadan önce Rusyanın Londra Büyükelçiliğine ait evinde kaldığı da ortaya çıktı.
Kovalevanın yaklaşık 5 milyon dolarlık evi 2016da henüz 21 yaşındayken aldığı belirtilirken evin bulunduğu binada yüzme havuzu, spor salonu, sinema, spa gibi hizmetler de bulunuyor.
Kovalevaya yaptırım uygulanması gerektiğini açıklayan FBK, Polinanın biyolojik babası çok zengin değil. Eşi de oligark değil. Fakat 21 yaşında Londranın göbeğinde bu kadar pahalı bir ev almayı nasıl başardı yorumunu yaptı. FBK yetkilisi Pevchikh, Onun tek para kaynağı Lavrovun gayrıresmi eşi olan işsiz annesi. Bu, açıklanamayan servetin en güzel örneği. Onun varlıklarına el konulabilir ifadesini kullandı.
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: