• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Rusya, Donetsk Bölgesi’ndeki bir kiliseyi bombaladı

Rusyanın Ukraynaya yönelik işgali devam ederken, Rus ordusu akşam saatlerinden itibaren Donetsk Bölgesinde yer alan Gostomel kentinde saldırılar gerçekleştirdi. Kentin özellikle bir noktasına Rus uçaklarıyla atılan roketler nedeniyle patlamanın şiddeti ise kent dışında yer alan bölgelerden hissedildi. Rus medyasına yer alan haberlerde, Rus uçaklarının Ukrayna ordusuna ait tesisleri vurduğu iddia edilirken, Ukrayna medyası ise Gostomeldeki Rus saldırılarında sivil yerleşim alanlarının hedef alındığını ifade etti. Rusya tarafından Gostomele düzenlenen saldırıların ardından ise henüz 2 taraftan da resmi bir açıklama gelmedi.
BU KEZ HEDEF KİLİSE
Saldırıların bir başka adresi ise Donbass Bölgesindeki Donetske bağlı Svyatogorsk kasabası oldu. Buraya yapılan saldırılarda bölgenin en büyük kiliselerinden biri olan Svyatogorsk Lavra kilisesi bombalandı. Kilisenin sığınaklarında bulunan onlarca kişi, bombaların hedefi olurken bazılarının ise yaralandığı öğrenildi. Bölgedeki kurtarma ekipleri tarafından kilisenin sığınağında gizlenen vatandaşlar daha güvenli yerlere tahliye edilirken, Rus ordusunun da bölgeye saldırılarının sürdüğü ifade dildi.
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: