• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Eski başkana saldırının azmettiricisinin de aralarında olduğu 3 şüpheli serbest bırakıldı

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün akşam saatlerinde Kuşadası ilçesinde organize suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. 1i villa olmak üzere 2 adrese düzenlenen operasyonda, aynı aileden olduğu belirlenen A.H.E., D.E. (22) ve H.E. (19) gözaltına alındı. Şüphelilerin, kaldıkları villanın bulunduğu sokak dahil birçok noktaya polis baskınlarına karşı güvenlik kamerası yerleştirdikleri belirlendi.
Gözaltına alınan şüphelilerden A.H.E.nin, 8 Martta eski Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalıya yönelik silahlı saldırının da azmettiricisi olduğu iddia edildi.. Saldırıya uğrayan Kayalının, daha önce A.H.E.nin kendisini tehdit ettiğine dair şikayeti bulunduğu da ileri sürüldü. Özer Kayalının başkan olduğu dönemde, Kuşadası Aykuştur Çarşısında bulunan bazı işletmeleri tahliye etmek istediği için A.H.E. ile aralarında husumet oluştuğu iddia edildi.
Polisteki işlemleri tamamlanan A.H.E., D.E.  ve H.E.  bugün adliyeye sevk edildi. A.H.E adliyeye getirildiği sırada basın mensuplarının Neden gözaltına alındınız? Sizi neyle suçluyorlar? sorularını yanıtsız bıraktı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden D.E. ve H.E. savcılık tarafından serbest bırakılırken A.H.E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (DHA)
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: