• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Kadirov, Ukrayna’ya silah gönderen Biden’a teşekkür etti

Çeçen lider Ramzan Kadirov, Ukraynaya destek verme kararı alan ve savaşta kullanılmak üzere silah gönderileceğini duyuran ABD Başkanı Joe Bidena teşekkür etti
Bir açıklama yapan Kadirov, bu silahları ele geçirip bunları Rusya adına kullanmayı dört gözle beklediğini söyledi. ABD Başkanı Bidenın 800 milyon dolarlık askeri yardım paketinin açıklanmasından ve Ukraynaya ABDli silah üreticilerinden üst düzey silahlar ve sistemler gönderileceğini söylemesinden sonra konuşan Kadirov, Telegram üzerinden sert ifadeler kullandı.
AĞZIMIN SUYU AKTI
Kadirov, Washingtondan harika, neşe veren ve cesaretlendiren haberler geldi. Şu ana kadar Ukraynada ele geçirdiğimiz silahlar bizi hiç sevindirmedi. Uzun zamandır savaşçılarımızı nasıl neşelendireceğimizi düşünüyorduk fakat Amerikalıların bize yardım edeceğini hiç düşünmezdik dedi.
ABDnin silah gönderdiğine dair haberleri okuduğunda ağzının suyunun aktığını söyleyen Kadirov, Bunların hepsi gerçekten bizim mi olacak diye düşündüğünü aktardı.
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: