• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Teknisyen, göz tomografisi çektirmek için gelen hasta tarafından darbedildi

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniğine, bu sabah göz tomografisi çektirmek için gelen Y.A., iddiaya göre, kayıt için teknisyen Hakan Çavdarın bulunduğu odaya girmek istedi. Çavdar, içeride başka hasta olduğunu için Y.A.yı içeri almak istemedi.
Bunun üzerine sinirlenen Y.A., Çavdarı darbetti. Çavdar, bu sırada gelen ve kendisini sakinleştirmek isteyen özel güvenlik görevlilerine yanındaki bıçağı gösterdi. Y.A., polislerinde gelmesiyle etkisiz hale getirilip, gözaltına alındı. Y.A.nın polisteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.
AVMLERDE BİLE X-RAY CİHAZI VAR
Olayın ardından hastane önünde toplanan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri (SES) Sendikası İzmir Şubesi üyeleri saldırıyı kınadı. Basın açıklamasını okuyan SES İzmir Şubesi Eş Başkanı Nursel Şahin, şunları söyledi:
* Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Gelinen noktada bugün Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlık emekçisi arkadaşımız Hakan Çavdar saldırıya uğramıştır.
* AVMlerde bile X Ray cihazları ile güvenlik önlemleri üst düzeyde alınırken, sağlık kurumlarımız korunmasız, şiddete ve saldırıya açık haldedir.
* Çalışma alanlarımızın güvenlik açıklarını ısrarla belirtmemize, sağlık emekçilerinin can güvenliğini sağlanması konusunda gerekli önlemlerin alınması için her türlü girişimlerimize rağmen hiçbir adım atmayan tüm yetkililer bu şiddete ortaktır. (DHA)
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: