• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Hamile İrem’in öldürülmesinde 5 sanığa ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ cezası

Olay, 7 Kasım 2019da Yenişehir ilçesi Bahçelievler Mahallesinde meydana geldi. İrem Bahçe, evlerinin banyosunda babasının ruhsatsız tabancasıyla başından vuruldu. 5 aylık hamile İrem, kaldırıldığı hastanede 1 gün sonra yaşamını yitirdi. Aile, kızlarının cenazesini memleketleri Şanlıurfada toprağa verdi.
Sezaryenle alınan bebeği ise hayata 3 ay tutunabildi. Olayla ilgili ifadelerine başvurulan aile fertleri, İrem Bahçenin intihar ettiğini öne sürdü. Polisin çapraz sorguya aldığı aile fertleri, çelişkili ifadeler verdi.
7 aylık çalışmanın ardından ekipler, Şanlıurfaya giderek baba Kasım, anne Saadet, ağabeyler Vedat ve Mehmet Ali ile amcalar Mehmet Veyis, İbrahim ve Mehmet Bahçeyi gözaltına alıp Mersine getirdi.
KARDEŞİ İTİRAF ETTİ
Şüpheliler önce İremin, babası Kasım Bahçeye ait tabancayla intihar ettiğini savundu. Ancak ağabey Mehmet Ali Bahçe ifadesinde, kardeşini öldürdüğünü ve aile meclisi kararıyla cinayeti işlediğini ağlayarak itiraf etti. Diğer şüpheliler ise iddiaları kabul etmedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
AMCA TAHLİYE EDİLDİ
İrem Bahçenin anne ve babası ile 2 ağabeyi hakkında akrabaya karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 3 amcası hakkında ise kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası istemiyle Mersin 9uncu Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Sanıklardan amca Mehmet Bahçe, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
MÜTALAA VERİLDİ
Davanın 7nci duruşması, 9uncu Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada mütalaa açıklandı. Savcı mütalaasında sanıkların yakın akrabayı töre saikiyle kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi. Ayrıca tahliye edilen sanıklardan amca Mehmet Bahçenin de yeniden tutuklanmasını talep etti.
KARAR ÇIKTI
Davanın 8nci duruşmasında karar çıktı. Mahkeme heyeti, ağabey Mehmet Ali Bahçeye kardeşe, çocuğa, gebe olduğu bilinen kişiye karşı töre saikiyle öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Sanıklardan baba Kasım Bahçeyi, alt soya, çocuğa, gebe olduğu bilinen kişinin ölümünü töre saikiyle azmettirme suçundan, ağabey Vedat Bahçe ile amcalar Mehmet Veyis Bahçe ve İbrahim Bahçeyi de cinayete azmettirme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran heyet, anne Saadet Bahçe ile amca Mehmet Bahçenin beraatına karar verdi. (DHA)
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: